• רחל בילסקי פרוייקטים

כולם מבטיחים שהמוצר שלהם ירוק. אז מה זה באמת אומר לבנות ירוק?

אם אתם חושבים שבניה ירוקה משמעותה להתקין מערכת למחזור מים או פנלים סולרים על הגג, אז כדאי שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא….

2 הנושאים הללו הם רק מערכות חיצוניות, אמנם חשובות שניתן להוסיף לכל בית, אבל הן ממש לא מסכמות את כל התחום של בניה ירוקה. אז למה אנחנו כן מתכוונים?

בניה ירוקה היא ביטוי לבניה המתחשבת בסביבה. בכל מקרה של בניה אנחנו משנים את הסביבה. למשל: אנחנו בונים במקום שלא היתה בו בניה קודם, משנים את מאזן האור, יוצרים הצללות על מבנים סמוכים, משנים את זרימת האויר במקום, צורכים אנרגיה- חשמל ומים ומיצרים פסולת.

המגמה בתכנון ירוק היא להמעיט ככל הניתן את ההשפעות של המבנה על הסביבה ולמקסם את הניצול של האנרגיה הזמינה לטובת המבנה.

 איך זה בא לידי ביטוי בפועל?

תכנון ירוק לוקח בחשבון את תנאי הסביבה המיידית ואת תנאי האקלים במקום בו אנו מתכננים.

בהתאם לכך תתוכנן ההעמדה המתאימה ביותר כך שהמבנה יוכל להיות מואר היטב באור שמש בחללים שנמצאים בשימוש בשעות היום- לדוגמא- חדרי הילדים בבית. הצורה המועדפת לבית תהיה כזו שבה הצד הארוך שלו פונה לדרום- כך נוכל לדאוג לכניסת קרני השמש בחורף לחימום פאסיבי ולמנוע את כניסתן בקיץ על ידי הצללות מתאימות.

על זאת נוספים עוד תחומים חשובים כמו רמת הבידוד של הבית, בקירות, ברצפה, בתקרה וגם באמצעות החלונות. או חומרי הבניה: מאספקטים כמו מחזור, מחזור חייהם, רמת הנדיפות של חומרים מזהמים מהם, וכדו… נושא כמו מיקום הפתחים – המשפיע ישירות על אוורור טבעי וזרימת האוויר בבית.

כל אלו ועוד ניתנים לחזוי ולבדיקה באמצעות מודלים ממוחשבים, ניתוחים וסימולציות שאנו יודעים לעשות בכדי לבחון מה ניתן לעשות כדי לשפר את התפקוד של הבית בכל הנודע לצריכת האנרגיה שלו. מחקרים מוכיחים כי בית ירוק מגיע לחסכון של עד כ-30% בצריכת האנרגיה שלו. או במילים פשוטות חסכון ישיר בחשבון החשמל שלכם.

רוצים שגם הבית שלכם יהיה ירוק?

צרו אתנו עוד היום קשר ותגלו איך אפשר לעשות זאת ללא השקעה מיוחדת, ונשמח לעזור.

צרו איתנו קשר כאן
2018-03-04T10:50:07+00:00

השאר תגובה

יצירת קשר

פה לכל משאלה,

מלאו את הטופס ואחזור בהקדם: